Patchaï urodził się w cygańskiej rodzinie o artystycznych tradycjach. Otrzymał imię po swoim wujku, który jest również muzykiem, więc na początek warto nieco wyjaśnić rodzinne koligacje. Muzyczna kariera rodu Reyes rozpoczęła się od sukcesu jego dziadka, imieniem José Reyes, który w latach 70. wraz z Manitasem de Platą wstępował w duecie rumba flamenca w południowo francuskiej gminie Arles. Po rozpadzie duetu José zaczął grać jako José et Los Reyes wraz ze swoimi pięcioma synami: Nicolasem, Canutem, André, Patchaïem i Paulem zwanym też Pablo. Kiedy José zmarł w 1979 r. w wieku zaledwie 50 lat, jego synowie Nicolas Reyes wraz z Tonino Baliardo, synem Manitasa de Platy założyli zespół Gypsy Kings. Nazwa wzięła się stąd, że słowo 'reyes’ po hiszpańsku oznacza „królowie”. Ich pierwsze dwa albumy przeszły bez echa, ale trzeci odniósł gigantyczny międzynarodowy sukces dzięki wspaniałemu głosowi Nicolasa Reyesa i współpracy z wizjonerskim producentem Claudem Martinezem. W Polsce znamy wiele ich przebojów na czele z „Bamboleio, bamboleia”, który swego czasu tygodniami okupował listy przebojów.
Patchaï, o którym mowa w artykule, zwany czasem „Petit” Patchaï to syn Solange, córki nestora rodu, José Reyesa. Jest więc siostrzeńcem dla Patchaïa, Nicolasa i ich braci. Jego rodzina i on sam pochodzi z serca Francji czyli wioski Arles. Urodził się ok. 1989 r. w i zaczął śpiewać w wieku 4 lat. Poniżej Patchaï występuje wraz z zespołem, kiedy miał 6 lat:
W 1999 r. w czasie, gdy Gypsy Kings wciąż święciło największe triumfy, a ich muzyka ukazywała się na licznych składankach Patchaï miał około 10 lat i znacznie poprawił swoje umiejętności wokalne. Można to sprawdzić słuchając teledysku do piosenki „Néh ná ná ná” popularnej węgierskiej piosenkarki Szandi (Alexandra Pintácsi), w której chłopiec wystąpił gościnnie:
W tym samym roku nagrano debiutancki singiel Patchaïa zatytułowany „Gitan”. Na gitarze towarzyszył mu Mario Régis, muzyk akompaniujący współpracujący z zespołem Gypsy Kings:
W 1999 r. ukazał się maksi singiel Patchaïa z kilkoma wersjami utworu „Gitan”, a także z nowym utworem „Seňorita”. W 2000 r. nakładem EMI Electrola został wydany pełny album młodego muzyka zatytułowany „Gitan”. Album zawiera 15 utworów utrzymanych w bogatej stylistyce flamenco i rumby, ale z domieszką modnego wówczas dance’u. Niestety, płyta ta nie jest obecnie dostępna w streamingu, ale można ją posłuchać w serwisie en.kidsmusic.info lub kupić na CD z drugiej ręki. Po tej krótkiej przygodzie Patchaï nie zdecydował się kontynuować kariery muzycznej i pozostaje tylko te kilka nagrań, singli, teledysków i płyt CD do posłuchania i obejrzenia.