Greyson Chance to amerykański piosenkarz, autor tekstów i pianista urodzony 16 sierpnia 1997 roku w Teksasie. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się, gdy w 2010 roku, jako dwunastolatek, podczas przesłuchań szkolnego talent show, wykonał własną wersję piosenki „Paparazzi” Lady Gagi. Występ ten został zarejestrowany i umieszczony na YouTube 28 lipca 2010 r. Początkowo klip miał niewiele wyświetleń, ale już kilka dni później został umieszczony jako news w licznych serwisach typu BuzzFeed stając się viralem. Greysonem zainteresowała się Ellen DeGeneres. Ellen to znana komiczka, producentka i wydawczyni, która do swojego talk-show „The Ellen DeGeneres Show” zaprasza młodych artystów i daje im szansę zaprezentowania swojego talentu szerokiej publiczności. Występ chłopca okazał się sukcesem.
Wkrótce potem Greyson podpisał kontrakt z wytwórnią Geffen Records i 26 października 2010 r. wydał debiutancki singiel „Waiting Outside the Lines”. Znalazł się on na 12 pozycji zestawienia Heatseekers Albums magazynu muzycznego Billboard. Następnie 14 grudnia 2010 r. ukazał się teledysk do tej piosenki wyreżyserowany przez Sanaa Hamri:
2 sierpnia 2011 r. ukazała się płyta Greysona pod tytułem „Hold On ’til the Night”. Została nagrana w studio w Los Angeles w firmie producenckiej Ellen DeGeneres. Zawiera 10 oryginalnych piosenek, napisanych specjalnie dla młodego piosenkarza. W ciągu pierwszego tygodnia album osiągnął 29 pozycję w rankingu Billboard 200. Oprócz hitowej piosenki „Waiting Outside the Lines” zawiera utwór „Unfriend You” nagrany z Arianą Grande. Piosenka opowiada o zakończonym związku, w którym bohater utworu czuje się zdradzony i oszukany:
Z kolei tytułowy utwór „Hold On Til The Night” opowiada o gotowości do walki o swoje cele i marzenia mimo negatywnych myśli, które mogą nas przytłoczyć, oraz o wiarze w siebie i swoje możliwości:
Poza muzyką, Greyson Chance jest aktywnym działaczem społecznym i wspiera wiele organizacji charytatywnych. W 2017 roku wygłosił mowę na TEDx o szkodliwości nękania, opowiadając o własnym doświadczeniu jako ofiary cyberprzemocy.