Kleber e Kelvin

Kleber i Kelvin urodzili się w São Paulo w południowej Brazylii 20 marca 1982 r. Są bliźniakami jednojajowymi. Już we wczesnym dzieciństwie wykazywali zainteresowanie muzyką, której często słuchali w radiu. Chłopcy, od początku wspierani przez mamę i tatę oraz dwie siostry, zaczęli śpiewać w wieku około dwóch lat. Ojciec chłopców Antonio Magalhães był jednocześnie ich managerem. Gdy mieli 4 lata, zaczęli występować publicznie, rozpoczęli też naukę gry na gitarze. Początkowo uczestniczyli w dorocznych obchodach „Festas de São João”. Są to lokalne festiwale organizowane z okazji urodzin Jana Chrzciciela, które mają swoje korzenie jeszcze w czasach przedchrześcijańskich. Lokalne potrawy i muzyka, a także tradycyjne tańce takie jak forró i kadryl uświetniają ich obchody.

Kleber i Kelvin zyskali popularność dzięki udziałowi w programach prowadzonych przez Silvio Santosa, takich jak „Programa Silvio Santos”, który jest najdłużej emitowanym programem rozrywkowym na świecie według rekordu Guinnessa. W jednym z odcinków programu SBT, „Porta da Esperança” („Drzwi Nadziei”), Kleber wyznał swoje marzenie o odwiedzeniu Disneylandu na wyspie Anaheim w Kalifornii, natomiast Kelvin marzył o posiadaniu konia, który miałby na imię Escor. Podczas jednego z występów bliźniaków zauważył Paulo Rocco, menager związany z wytwórnią muzyczną Chantecler, który pomógł im w rozwinięciu kariery. Ich debiutancki album, zatytułowany „A Caminho Da Glória”, został wydany na winylu w 1991 roku, gdy chłopcy mieli zaledwie 8 lat. Drugi album duetu „Kleber E Kelvin (Volume 2)” na CD, został zaprezentowany w 1992 roku. Obu płyt można w całości posłuchać na platformie YouTube:

Na tym się nie skończyła muzyczna przygoda braci. W 2001 r. została wydana kolejna płyta duetu zatytułowana „Jovens Românticos – Vol. 3”, a ich najnowszą płytą jest “Emoção sem fim” z 2006 r.

Podobne:

  1. Inni młodzi artyści z Brazylii: Louro Santos e Victor Santos
  2. Inni śpiewający bliźniacy: The Moffatts, Marcus & Martinus

By Cezary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *